Italiano flagBulgaro flagCinese (Semplificato) flagCeco flagOlandese flagInglese flagFrancese flagTedesco flagGreco flagGiapponese flagCoreano flagPolacco flagPortoghese flagRusso flagSlovacco flagSloveno flagSpagnolo flagUcraino flag
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Stella Marchisio
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Stella Marchisio
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Stella Marchisio
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Roberto Bocchi
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF
fotografie Christian jádra
124 #000000 #FFFFFF 0 0 124 # 000000 # FFFFFF

Radost

Itálie - Varazze (vydáno 25/02/2008)

V létě roku 2007 jsem se, moje žena Stella, neúnavný Marco Bagnasco a přátelé, jsme umístili do jeskyně, která vypadala, že má vedení zaslouží. Objevili jsme několik kroků podél velmi estetický, všechny kopačky a nožičky.

Zpočátku osvobodil jeden z nejvíce logických linií: "Joy" stojící: s zjevného odchodu z dlouhého zářezu ve střední jeskyni, pokračuje šikmo vpravo do převrátit na malé desce s troubou rukavice bez prstů. (Jsem navrhl 8. třídy +). Linka byla krásná, ale postrádal jednotu být dokončena v první polovině roku jeskyně.

Takže jsem se cítil trochu "strach, aby zjistil, že možná postrádal zásuvku na klíčové podpory (bouldering často hranice", nebo to nemožné, "jsou velmi blízko, někdy i jediný chybí bod, který se stane insalibile) Snažil jsem se na chvíli ", a viděl jsem, že tam byly přesně ty svíčky, které byly použity," Bůh jistě byla také bouldering ", někdy i výstupy jsou umístěny příliš dokonalost, protože je to náhoda.

Začali pokusy, měl jsem jen pár volných hodin jsem byl visí na jeho přísných zářezy, aby se pokusili jednotlivce. Směrem k Vánocům tam bylo dlouhé období deště, někdy i sníh. Cítil, a brzy poté, co přišel déšť, jeskyně byla často mokré dní a pracovat se stal obtížné. Pro vlhkost scheggiai zářez tahem na úvodní části, nejtěžší, byl jsem strach, že ztratí to perfektní linii a rozhodl se čekat na lepší podmínky, aby se zabránilo prolomení další, až se mraky, které vypadaly, aby se stala nedílnou součástí tohoto místa konečně zmizel, což všechny perfektní podmínky: slunce a čerstvý vzduch na dlouhou dobu. Dny pokusů se staly častější (umožňující otvory na prsty), vše bylo zaměřeno na radost, až dlouho očekávaný den přišel, dostal jsem tuto dokonalou linku, a radost z "radosti" byl obrovský.

Je to určitě nejtěžší boulder problémy, jaké jsem kdy lezl.

Stupeň nabídl: 8a + startu, krčící se 8c.

Stanovisko ostatními startu 8b, 8c + krčí.

- 14 se více meziproduktů, veškeré drobné škrábance a nohy vždy nejistá. Nachází se v jeskyni napravo od slavné linky "klíče království" v prvním balvanu v sektoru jeskyně druidů, na Potala.

- Část krčili v levém dolním rohu, pod šikmou linii potholders která protíná jeskyně právo vyjít na vrchol.

(Rozhovor s časopisem Walls n ° 72-prosinec 2009)

Radost

. 1. Rozdělte Joy v sekcích: jsou klíčové body a "odpočinout", nebo vše je stejný od začátku do konce?

Joy může být rozdělena do dvou částí, z počátku v podřepu v dlouhodobém zřejmé zářezu ve středu, a pak stejné až na vrchol. První část je určitě nejtěžší, přátelé, kteří se snažili to myslel, ne méně než 8b / + 7 pohybuje nahoru all'accoppio na dlouhé drážky, pak odtamtud části druhého sledu (verze do nohy, trochu "jednodušší, dal jsem 8a +, ale říkají, 8b), které nejvíce pociťují všichni.

Nenašel jsem žádný odpočinek, to bylo nemožné, i smagnesare, musel jsem vylézt tak rychle, jak je to možné.

2. By mělo být vysvětleno, že existují triky, jak být schopen dělat pohyby, nebo je zcela jasné a "utáhnout a prostě"?
Zásuvky jsou zřejmé, a oni ukazují logickou linii. Strávil jsem spoustu času zjistit, jestli tam byly nějaké "triky" bez nálezu jakékoliv. Styl je všechno třást, dal jsem i síťové video na Youtube, dva různé odjezdy: stojící a skrčení, umožňující těm, kteří pocházejí z jak daleko pryč, aby zničit prsty hledání způsobů.

3. Snažil Kdo říká, že "stojí" všechny konektory vypadají dobře, pak jen snažit, aby to skalární. Souhlasíte s tím?

Ano, jsem si řekl, že mnoho, ve skutečnosti, druhá část může být zavádějící, protože pod tam si uvědomíte, jak převisy, celý řádek a příkře převislé zvýšení článek více a více, dokud to bylo střechy před převrácení.

Označení vypadají dobře, když jste se jich dotknout nohama na zemi, ale appoggini jsou malé a nepolapitelný, komplikuje vše, takže je brutální fisicata.

4. Jaké horolezců na světě, se snažil a jaké jsou jejich dojmy?
Z Australia Webb Chris Pearson (ten, kdo se přiblížil více lézt na stojící verze), Japonsko Dai Koyamada, Slovinsko Urh Cheovin (z mé hlavy pro krásu linie, ochotná být 13 hodiny jízdy, aby se pokusili víkend), velmi silná polská na které se vztahuje tetování, které je často Varazze, několik francouzština, italština naše Gabriele Moroni a Lucas Preti, přišel sem

Tyler Landman i když pod těžkým bouřky jen byl schopen se dotknout zátky s nohama na zemi.

Věřím, že mnoho dalších, vzhledem k tomu kontinuální množství magnezitu, že jsem vždy vidět na zásuvkách.

Žádat o "stanovisko k úrovni, mnohé z nich jsou přesvědčeni, že je to solidní 8c +.

5. E "podléhají klimatické změny typu vlhkosti nebo mořského vzduchu?

V zimě, na jaře a na podzim, s výjimkou deštivých dnů si můžete vyzkoušet téměř vždy, rukojeť je dobrá a je to v pohodě, a to zejména v odpoledních hodinách, kdy se dostane do stínu.

Vlhkost vzduchu je zničující léto, v těchto dnech 9b je také ...

6. Jak dlouho jste vy osobně k úspěchu? Udělali jste zvláštní školení? Myslíte si, že se to hodí své funkce?

Pracoval jsem linku 4 měsíce starý, jsem vylezl na vrchol stojícího verzi, to bylo krásné, ale postrádal jednotu být dokončeny do první části grotta.Così snažil, zpočátku trochu "strach, aby zjistil, že snad chyběl odbyt nebo podporují klíč (v boulderingu často hranice ", nebo se nemožné" jsou velmi blízko, někdy i jediný chybí bod, který se stane insalibile), snažil jsem se na chvíli ", a viděl jsem, že tam bylo přesně za to, že potřeby.
Začali pokusy, měl jsem jen pár volných hodin jsem byl visí na jeho přísných zářezy, aby se pokusili jednotlivce. Směrem k Vánocům tam bylo dlouhé období deště, někdy i sníh.

Hůř jsem se cítil, a krátce po uplynutí doby, jeskyně byla často mokrý a pracovat se stalo obtížné.

Jednoho dne, když mrholení scheggiai čtvrtý zářez tahem na nejtěžší části, bála jsem se, jsem neměl chybět řádek jako je tento, takže lepší podmínky očekávané nerozbít další.

Když se zlepšilo počasí, dny pokusů se staly častější (což otvory na prsty), cvičení na stěně a Travo staly konkrétnější, vše bylo šíleně zaměřena na radost, krásné posedlosti, dokud jsem šel do této dokonalou linku, a Radost z "radosti" byl immensa.Quando Viděl jsem křivkový integrál poprvé jsem si myslel, že oni vytvořili pro mě, kopačky malé příkře převislé bez nohou, blok perfektní pro mé charakteristiky.

Bůh je jistě také boulderer, často přijata a stojící na skalách jsou vyrobeny s příliš dokonale.

7. "Jsem cestoval po celém světě, když jste se třídí bouldering svět, ve kterém na vás odkazují předělal?

V boulderingu je často obtížné dát spravedlivé posouzení míry je tak subjektivní, že se mohou rychle měnit v závislosti na stylu lezení nebo povětrnostních podmínek.

Nechtěl jsem žádný odkaz na další bloky, které šly nahoru, protože je to mnohem těžší, než všichni 8c jsem to udělal.

Radost je bezesporu blok, který jsem pracoval víc a rozhodně nejtěžší co jsem udělal v mém životě.

Přemýšlejte, než si dát gradací světový odkaz, musí být "bezpečné", jak je to možné, počkejte několik stanovisek, i když to může trvat roky, jako v tomto případě.

To je důvod, proč jsem dal 8c se původně očekávalo názory druhých.

8. Memento, Tonino, Dreamtime jsou sgradati. Myslíte si, že Joy rizika, místo aby byly revidovány směrem vzhůru? A pokud jste se opravdu z nejtěžších boulder problémů na světě, aniž by prohlásil, že?

Pak to bude další "radost" ...

. 9. Ondra řekl, že měl zájem se s vámi setkat vyzkoušet: 8b Val di Mello vyřešit je za půl hodiny, může si myslíte, rychlý Opakování Joy?
Adam návratu z mistrovství světa v Xining v Číně se zavázala do paměti v mém iPodu celé video Joy, byl zvědavý a motivováni ke splnění pokusu. Jak jsem řekl, aby mu byl bych velmi rád, kdyby to bylo také postrádá "8c +" trvale zablokovat být nejkomplexnější a nejsilnější lezec na světě.

Rozhodně má schopnost lézt na to, jestli to bylo uspět rychle sklonit sám vzlétl můj klobouk ...
10. Sensazoni a Jaké emoce jste se cítil na chvíli před útokem, jak jste v minulosti první stoupání den?

Když jsem cítil, že začátek byl únavný legrace, i blízkost k domovu (25 minut jízdy) se mě často tápal této nové "hry" v Varazze, pak den co den jsem začal věřit, že by mě mohl vyzvednout, tak školení na stěny a pokusy na bloku stal se více a častěji, přesný a soustředěný.

Stoupání bylo uzavření kruhu, který zahrnoval příběh o lásce, nenávisti, únava, prsty zbitý a bolestivé, zanícené rameno, konstantní přicházejí a odcházejí s autem, analýzy počasí, pozitivní a povzbuzující posedlost, která skončila s velkým "Joy".

- Velmi strmé, 14, převzal prozatímně, drobné škrábance a nohy vždy nejistá.
- Část krčili v levém dolním rohu, pod šikmou linii potholders která protíná jeskyně právo vyjít na vrchol.
- Nachází se v jeskyni druidů, na Potala, Varazze.
Rád bych ještě jednou poděkoval Marco Bagnasco , ve své nekonečné touze objevovat nové skály a jeho velkorysost ve vždy připravit na ostatních tratích, on nám dal "hřiště", kde si každý může najít svůj ideální bloku.

Podívejte se na celé video Joy:

Další fotografie: